Londýn 2017

20.01.2021

Je zima, dlouhé večery a tak mám čas se hrabat se v archivu.

V březnu 2017 jsem vyrazil na krátký výlet do Londýna, kde v té době žil můj nejstarší syn. Dá se říci, že to bylo pět intenzivních turistických dní. Na konci už mě dokonce bolely i nohy. Jako turista jsem si nedělal žádné fotografické iluze. Jen s těží lze za tak krátkou dobu vniknout hlouběji do života cizí země. Mě osobně navíc limitovala i jazyková bariéra.

Přesto jsem neměl nikde žádný problém, lidé se chovali velmi vstřícně pohodově. Focení jim vůbec nevadilo. Dokonce se mi stalo, že mi na ulici zapózovala a ještě za focení poděkovala jedna černošská dáma. Další má "oběť" chtěla za focení zaplatit, ale když dotyčný metalista zjistil, že se se mnou anglicky nedomluví tak mávl rukou a skončilo to úsměvem.

Vlastně jsem měl jen jeden problém s mladými výrostky na kolech. Ti se zpočátku chovali docela agresivně. Nakonec vše dopadlo obětím kolem ramen, poté, když jsem jim ukázal fotky na display.

Londýn byl pro mě jako turistu velmi příjemný zážitek. Silně na mě zapůsobilo to, co je často kritizováno a to spojení historie s futuristicky moderní architekturou. Já jsem z toho byl naopak nadšený.