Blog

Můžu už kldně napsat, že jsem se již tradičně zůčastnil s fotoaparátem dalšího stříhání ovcí na farmě Rudimov. Tentokrát panovalo naprosto vzorové podzimní počasí. Samotná akce je sice především o práci, ale zároveň slouží jako pravidelné setkání přátel okolo "bače" Honzy Žáka, majitele úspěšné firmy Maso z lůky.

Křest

08.10.2021

Je to pradávný obřad odevzdání svého života Bohu. (Známější je křest omytím vodou praktikovaný katolickou církví.) Ponoření těla do vody má symbolizovat smrt minulého života. Následné vynoření se pak zmrtvýchvstání do života nového, oddaného Bohu.

Zdeňa Gášek

28.05.2021

Pokud mají formani, které jsem zatím fotil, něco společné tak to je láska ke koním. Lásku, které propadli už v dětství. Někteří se u koní narodili. Někdo z rodiny koně choval, nebo se živil jako forman. Ať už to byli otcové, dědečkové či strýčci a tak převzali rodovou tradici. Jsou ale i takoví, u nichž nikdo v rodině koně neměl,...

Telení

22.04.2021

je to důležitá událost v životě soukromého zemědělce,ačkoliv se opakuje mnohokrát. Je to zrození nového života, důležitý pro další rozvoj a udržení chovu.

Strýc Stoklasa. Dnes má krásných 100 let. Často na něj myslím. Je to takový můj anděl dobré nálady. To když občas mám pocit, že bych si měl stěžovat na svůj věk, nebo že mě píchlo tam, nebo onam už otvírám pusu a tu mě proběhne myslí on. Nikdy jsem ho neslyšel na něco si stěžovat. A tak své myšlenky rychle...

Stříhání ovcí na farmě Rudimov jsem se zúčastnil již potřetí. Jednalo se tentokrát o takzvané "malé stříhání" spočívající v lehkém ostříhání zadků jehnic kvůli bahnění a hlav ovcí, aby se nesnížila účinnost elektrických ohradníků. V květnu je ještě čeká velké stříhání celého těla. Tahle akce není jen o práci, ale i o setkání přátel.

Terka

08.02.2021

Drobné mladé děvče a práce v lese s koňmi, zdánlivě nemožné spojení. Vzniklo ale zcela přirozeně se samozřejmostí, jakoby ani nic jiného nastat nemohlo.

Potní chýše

07.02.2021

Tohle heslo známe všichni. Ale ruku na srdce, kolik z nás pro to heslo něco dělá aktivně ?

Jirka

05.02.2021

Jirka žije nahoře s ženou,malou dcerkou a maminkou. Začal hospodařit ze dne na den.

Londýn 2017

20.01.2021

Je zima, dlouhé večery a tak mám čas se hrabat se v archivu.